Get Adobe Flash player

Aktualności

Witamy na naszej stronie. W tym dziale znaleźć można wszystkie najnowsze wydarzenia!

 

 

Rok szkolny 2017/2018

 

CZERWIEC

 

Festyn Rodzinny

 

Festyn Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez nasze przedszkole. Popołudnie z rodzicami, zabawy i tańce są bardzo fajnym wydarzeniem dla wszystkich a w szczególności dla naszych cudownych przedszkolaków
Dziękujemy wszystkim za obecność i za tak wspaniałą atmosferę. (Zapraszamy do galerii).

 

Turniej szachowy

Nasze starszaki Zosia, Martynka, Tomek i Mateusz w minioną środę wzięły udział w "Turnieju szachowym", który odbył się w PS nr 14 w Białymstoku. (Zapraszamy do galerii).

MAJ

 

Całe nasze przedszkole odwiedziło niedawno Krainę Krasnoludków.Dzieci miały mnóstwo atrakcji np.

- jazda na kucyku,

- popłyniecie tratwą,

- zabawa na placu zabaw,

- ognisko.

To była bardzo udana wycieczka, na pewno zostanie w pamięci naszych dzieci na dłużej.

(Zapraszamy do galerii). Więcej zdjęć można znaleźć na naszym Facebooku.
 

Wizyta studentów z wymiany międzynarodowej ERASMUS.

Nasze przedszkole cyklicznie zostaje odwiedzane przez studentów z wymiany międzynarodowej Erasmus z Politechniki Białostockiej. Gościmy studentów z Turcji, Albanii, Indonezji, Słowacji, Hiszpanii. Biorą oni udział w zajęciach z innowacji pedagogicznej "Technologia uczy angielskiego" oraz przygotowują prezentacje o krajach z których pochodzą. (Zapraszamy do galerii).

KWIECIEŃ

WIOSNA W NASZYM PRZEDSZKOLU:

1. Wyjście gr. V Biedronki do kina na film pod tyt. "Pszczółka Maja".

2. Odwiedziny starszaków w Szkole Podstawowej nr 1 oraz nr 22 w Białymstoku.

3. Dzieci udały się do Szkoły Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku.  Przedszkolaki wzięły udział w koncercie zorganizowanym właśnie dla dzieci 6-7 letnich.

(Zapraczamy do galerii)

MARZEC

Olimpijka przedszkolaka

Nasze najstarsze przedszkolaki Biedronki i Elfy wspólnie wzięły udział w "Olimpijce Przedszkolaka" w szkole podstawowej nr 1 w Białymstoku. Były super konkurencje i bardzo fajna zabawa.

 

29176837 1884587578500183 2075226114751533399 n

Wizyta studentów z wymiany międzynarodowej

W marcu grupę Biedronki odwiedzili studenci z wymiany z Turcji oraz Hiszpanii. Wszyscy razem braliśmy udział w zajęciach z innowacji pedagogicznej "Technologia uczy języka angielskiego" a po zajęciach dzieci obejrzały prezentacje przygotowaną przez gości.

 

 

28660567 1879241602368114 3714996867034520879 n

LUTY

 

„Szpital pluszaka" - Program Grupy Ratowniczo-Medycznej Medicus

28468257 1877643779194563 7167155432739076606 n

STYCZEŃ

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu ! 

W styczniu przedszkolaki gościły swoje ukochane Babcie i Dziadków. Z wielkim zaangażowaniem śpiewały tańczyły, recytowały wierszyki. Dzieci wręczyły swoim Gościom własnoręcznie przygotowane prezenty i złożyły życzenia. Po krótkim odpoczynku przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez Rodziców wszyscy wspólnie bawili się przy muzyce. Takie spotkania są dla wszystkich ogromnym przeżyciem i radością. Dziękujemy Gościom za przybycie, a Rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku. (Zapraszamy do galerii).

GRUDZIRŃ

Kolęda Przedszkolaka

Trzy dziewczynki z grupy "Pszczółek": Basia i Marysia Kołakowskie oraz Natalka Kusznier w dn. 19.12.2017. wzięły udział w konkursie kolęd "Kolęda Przedszkolaka", który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Dziewczynki zaśpiewały wspólnie kolędę "Gdy Śliczna Panna". (Zapraszamy do galerii).

zyczenia

Mikołajkowa Gala Przedszkolaków-konkurs recytatorski

7.12.2017r odbyła się Mikołajkowa Gala Przedszkolaków. Ola z Elfów, Maks i Tomek z Pszczółek oraz Kamil z Biedronek przepięknie wyrecytowali świąteczne wierszyki i dodatkowo zaprezentowali się w super przebraniach. Kamil z Biedronek zdobył wyróżnienie ! Gratulacje !!! (Zapraszamy do galerii).

Mikołajki 

W Mikołajki do naszego przedszkola zawitał wyjątkowy gość. Przedszkolaki zaprezentowały wierszyki i piosenki dla Mikołaja a on w podziękowaniu obdarował dzieci upominkami. (Zapraszamy do galerii).

LISTOPAD

Patriotyczne przedstawienie z okazji Święta Niepodległości 

9 listopada odbyło się w naszym przedszkolu patriotyczne przedstawienie z okazji Święta Niepodległości. Najstarsza grupa "Biedronki" zaprezentowała Pani Dyrektor, zaproszonym gościom oraz dzieciom wyjątkową i wzruszającą lekcję historii. (Zapraszamy do galerii).

PAŹDZIERNIK

Dzień Bajki i Pluszowego Misia 

21 października świętowaliśmy Dzień Bajki i Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup spotkały się na wspólnej zabawie. Uczestniczyły w konkursach związanych z bajkami i tańcach - było głośno i radośnie.(Zapraszamy do galerii).

WRZESIEŃ

Dzień Edukacji Narodowej

 W Piątek 13.10.2017r., wszyscy pracownicy przedszkola zebrali się w sali Biedronek aby razem świętować Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękne występy. Były wzruszające wiersze, piosenki, inscenizacja oraz śliczne własnoręcznie wykonane drobne podarunki. 

Dzieci w ten sposób podziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskę, czyste sale, wszelkie naprawy i smaczne posiłki. 

Podziękowania i życzenia złożyła także pani Dyrektor.

Kochane przedszkolaki bardzo Wam dziękujemy (Zapraszamy do galerii).

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Przedszkolaki jak co roku głośnio świętowały swoje wspaniałe święto.20 Września odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, w związku z tym starsze dzieci wyszły "hałasować" na ulicach aby przypomnieć dorosłym o swoim wyjątkowym dniu natomiast Krasnoludki "szalały" z balonami w sali.

Jeszcze raz: Wszystkiego najlepszego nasze kochane przedszkolaki ! (Zapraszamy do galerii).

 

Rok szkolny 2016/2017

 

CZERWIEC

 

Informujemy, iż zbieranie baterii zakończyliśmy dnia 19.05.2017roku. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu przewidziano na wrzesień, poniżej zamieszamy fragment z listu spółki „Lech”.

 

W związku z powyższym, postanowiliśmy sami nagrodzić zaangażowanych przedszkolaków ( co nie wyklucza możliwości zdobycia przez nich nagrody od spółki „Lech” we wrześniu).

 

Na uroczystym podsumowaniu Pani Dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy a tym, którzy zebrali baterii najwięcej w sztukach dodatkowo wręczyła nagrody:

 

Najwięcej baterii zebrali:

 

1. Michał Sawicki 1.825 sztuk, 

 

2. Kasia Surowińska 885 sztuk, 

 

3. Ola Czechowicz 718 sztuk, 

 

Gratulujemy i czekamy na oficjalne rozstrzygnięcie we wrześniu (Zapraszamy do galerii)

 

Wyjście Pszczółek i Biedronek do Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku z okazji Dnia Dziecka (Zapraszamy na facebook)

Festyn Rodzinny

Festyn Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez nasze przedszkole, jest lubiany przez wszystkich rodziców oraz dzieci. Bawiliśmy się rewelacyjnie jak co roku. Dziękujemy wszystkim za obecność i za tak wspaniałą atmosferę. (Zapraszamy do galerii).

MAJ

Zajęcia z ochrony przyrody w województwie podlaskim !

30 Maja 2017 r., Pani Joanna i Pani Magdalena z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku odwiedziły nasze przedszkole:) Elfy, Pszczółki i Biedronki dowiedziały się w jaki sposób w życiu codziennym można przyczynić się do ochrony środowiska w województwie podlaskim. (Zapraszamy do galerii).

PODLASKA SZACHOWA LIGA PRZEDSZKOLNA

I edycja Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej organizowana była w roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół Nr 5 w Białymstoku.

 

W rozgrywkach szachowych uczestniczyli wszyscy chętni wychowankowie przedszkoli z województwa podlaskiego. Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa przedszkoli a rozegranych zostało 8 turniejów zaliczanych do klasyfikacji końcowej. W jednej grupie rywalizowało ze sobą łącznie 88 zawodników, w tym 32 dziewczęta.Zawodnicy reprezentowali 40 placówek przedszkolnych. 

Uroczysta gala zakończenia i wręczenia zwycięzcom pucharów, medali, dyplomów i nagród odbyła się dnia 30 maja 2017 r. (wtorek). 

Na uroczystą galę wręczenia nagród zaproszono wyróżnionych zawodników, ich Rodziców/Opiekunów, Instruktorów i Dyrektorów wyróżnionych przedszkoli.

 

Zosia Krysiewicz zajęła 2 miejsce –Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nasze Przedszkole uplasowało się na miejscu 4, które wywalczyli dla nas:

 

Zofia Krysiewicz,

Tomasz Anastasiuk,

Szymon Żuk,

Kamila Kamińska,

 Aleksandra Święszkowska

BRAWO JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI !!!!!!(Zapraszamy do galerii).

XIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Mój pamiętnik" pod hasłem "Z dziennika młodego podróżnika"

 

Daria z grupy "Biedronek" otrzymała nagrodę w XIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mój pamiętnik" pod hasłem "Z dziennika młodego podróżnika" pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, organizowanym przez Galerię Śleńdzińskich. Na konkurs wpłynęły 764 prace. Wręczenie nagród odbyło się w nowej siedzibie galerii przy ul. Wiktorii.Gratulujemy. (Zapraszamy do galerii). 

Kilka ciekawostek z minionych tygodni

      1. Elfy uczestniczyły w warsztatach ceramicznych w DPS w Białymstoku prowadzonych przez doświadczonego instruktora. Dzieciom pomagali też uczestnicy terapii zajęciowej w pracowni ceramicznej. Ta wspólna praca oprócz efektów w postaci ciekawych rzeźb- baranków, pozwoliła też przedszkolakom na kształtowanie naturalności w kontaktach z innymi ludźmi bez względu na ich wygląd, czy sprawność. 

2. Krasnoludki oraz Misie uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu z Policjantami. W ramach projektu "Dzielnicowy bliżej nas", przedszkolaki wysłuchały bajki "Księżniczka na ziarnku grochu".

    3. Dzieci z naszego przedszkola, miały okazję przygotować teledysk do piosenki "Słońce" autorstwa Pani Marii Zofii Tomaszewskiej, na #12Forum Bliżej Przedszkole, które odbywa się w dniach 26-28.04.17 w Wieliczce. Warto nadmienić, iż byliśmy jedynym przedszkolem w Białymstoku, które miało możliwość współpracować z Panią Maria Zofia Tomaszewska:) Teledysk był reżyserowany pod nadzorem Pani Diany oraz Pani Kasi:)Za oprawę graficzna bardzo dziękujemy Katarzynie Malinowskiej. Mamy wspaniałą pamiątkę

   4. W ramach współpracy z Politechnika Białostocka, po raz kolejny odwiedzili nas studenci z wymiany. Gościliśmy dwóch studentów z Turcji, studentkę z Indonezji oraz studentkę z Albanii. Nasi wspaniali goście zaprezentowali nam swoje kraje oraz opowiedzieli nam o różnych ciekawostkach. (Zapraszamy do galerii).

 

W miniony Poniedziałek do naszego przedszkola zawitało Mobilne Planetarium. W czasie projekcji filmu dzieci ze wszystkich grup mogły towarzyszyć Małej Gwiazdce, która przemierza Wszechświat w poszukiwaniu własnych planet. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały seans i trzymały kciuki, żeby Mała Gwiazdka spełniła swoje marzenia. Seans dostarczył wielu emocji a także rozbudził zainteresowania dzieci Kosmosem (Zapraszamy na facebook).

 

 

Podczas minionych trzech tygodni 6- latki z gr Elfy poznawały nasze miasto- Białystok i stolicę Polski- Warszawę. Poznały legendy o Syrence, Złotej Kaczce i o powstaniu Białegostoku. Uczestniczyły w zajęciach w Muzeum Historycznym gdzie oglądały makietę dawnego Białegostoku, poznawały i rysowały stroje szlacheckie. Podczas wycieczek poznawały zabytki i charakterystyczne miejsca naszego miasta. Śpiewały piosenki. Jesteśmy Polką i Polakiem, Stolica Podlasia. Poszerzały wiadomości o B-stoku i W-wie korzystając z programu multimedialnego Kula gov.. Razem z młodszymi kolegami z gr. Biedronki i Pszczółki dowiedziały się jak powstają filmy animowane podczas zajęć w Kinie TON. (Zapraszamy na facebook).

 

Nasza mistrzyniZosia K. z grupy Biedronek zajęła II miejsce w Szachowych Mistrzostwach Województwa dzieci do lat 6. Brawooooo (Zapraszamy na facebook).

 

KWIECIEŃ

 

We środę dzieci z grup: Pszczółki, Biedronki i Elfy wybrały się do Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki na spektakl wg "Wielkiej księgi uczuć" Grzegorza Kasdepke pt." Emocjałki" Przy pomocy Pani Miłki, Rozalki, Bodzia i Pajacyka dzieci rozpoznawały różne uczucia towarzyszące ludziom od najwcześniejszych lat: miłość, smutek, tęsknota, nuda, złość, strach. Czuliśmy też radość- cieszyliśmy się ,że mogliśmy obejrzeć ten spektakl (Zapraszamy na facebook)

 

 

W ubiegłym tygodniu 6-latki z gr. Elfy przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Wykonywały prace plastyczne, czytały teksty o zwyczajach wielkanocnych, układały z rozsypanki literowej napisy. Wykorzystując tablicę multimedialną układały świąteczne domino, kupowały na straganie określone produkty, porządkowały zabawki, ubierały chłopca i dziewczynkę stosownie do pogody, uczyły się segregować śmieci. (Zapraszamy na facebook)

 

 

Międzykulturowa wizyta

 

06.04.2017r. mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu międzynarodowych gości. Byli to studenci z takich krajów jak: Turcja, Armenia, Albania i Rumunia. Nasi szanowni goście mieli okazję uczestniczyć w zajęciach języka angielskiego w grupie "Biedronki", razem z dziećmi brali udział w grach i zabawach, przeczytali przedszkolakom książkę "Magnetic alphabet" oraz wykonali razem z dziećmi świąteczne ozdoby:). Studenci zapoznali się z wszystkimi naszymi grupami w przedszkolu, w Misiach mieli okazję poczytać dzieciom książeczkę o zwierzątkach Wszyscy spędziliśmy bardzo miło poranek, dzieci na pewno będą miały co wspominać. (Zapraszamy do galerii)

 

W piątek Biedronki odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1. Obejrzały inscenizację w wykonaniu uczniów kl. III, rozwiązywały wiosenne zagadki oraz układały prace plastyczne. Na zakończenie dzieci zwiedziły szkołę i zapoznały się z jej pomieszczeniami. Wycieczka bardzo spodobała się dzieciom. (Zapraszamy na facebook)

MARZEC

 

Krasnoludki oraz Misie uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu z Policjantami. W ramach projektu "Dzielnicowy bliżej nas", przedszkolaki wysłuchały bajki "Księżniczka na ziarnku grochu".

 

Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas (Zapraszamy na facebook)

 

W ubiegłym tygodniu 6- latki z gr. Elfy uczestniczyły w warsztatach ceramicznych w DPS w Białymstoku prowadzonych przez doświadczonego instruktora. Dzieciom pomagali też uczestnicy terapii zajęciowej w pracowni ceramicznej. Ta wspólna praca oprócz efektów w postaci ciekawych rzeźb- baranków, pozwoliła też przedszkolakom na kształtowanie naturalności w kontaktach z innymi ludźmi bez względu na ich wygląd, czy sprawność. Dziękujemy za umożliwienie udziału w zajęciach i wspólną wspaniałą zabawę. (Zapraszamy na facebook)

 

Dzisiaj Elfy w towarzystwie Biedronek i Pszczółek wyruszyły do SP Nr 1 aby kolejny raz uczestniczyć w Olimpijce 6 latków. Przy głośnym dopingu kolegów- młodszych z przedszkola, starszych-naszych absolwentów- teraz już uczniów a także Rodziców Elfy biegały, skakały, rzucały woreczkami. Dziękujemy Organizatorom a także naszym Kibicom-kolegom-starszym i młodszym oraz Rodzicom. (Zapraszamy do galerii)

 

 

Misie przerabiają temat "Wiem co jem, dlatego jestem zdrowy". Nasze przedszkolaki potrafią samodzielnie tworzyć zdrowe, kolorowe kanapki. Natomiast na zajęciach dydaktycznych dzieci gotowały obiad dla swoich ukochanych zabawek i stworzyły pracę plastyczną "Mój ulubiony deser".Ahhhhh jak pysznie(Więcej na facebook)

 

W tym tygodniu Biedroneczki zakładają swój mini ogródek(Więcej na facebook)

Pszczółki szykują pyszne ciasto(Więcej na facebook)

LUTY

WIZYTA STARSZAKÓW W SZKOLE

Czas płynie a nasze Starszaki już myślą o szkole...W minionym tygodniu Elfy- odwiedziły sąsiadującą z naszym przedszkolem Szkołę Podstawową Nr 22. Powitały nas przemiłe dobre wróżki, które oprowadziły nas po szkole. Nasi przyszli pierwszoklasiści uczestniczyli w ciekawie przygotowanych zajęciach: plastycznych, robotycznych i ruchowych. Dzieciom bardzo podobała się szkoła. Szczególnie podobały się roboty i zajęcia na sali gimnastycznej. Niektórzy już zadeklarowali chęć nauki w tej szkole:) Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, miłe przyjęcie oraz prezenty (Zapraszamy do galerii)

 

III Szachowe Mistrzostwa Białegostoku Dzieci do lat 6

 

Mamy bardzo zdolne dziewczyny

 

Zosia K. z Biedronek, zajęła 3 miejsce w III Szachowych Mistrzostwach Miasta Białegostoku dziewczyn do lat 6.

 

Nasza kochana Martynka P. z KRASNOLUDKÓW, zajęła 17 miejsce w III Szachowych Mistrzostwach Miasta Białegostoku kategoria dziewcząt do lat 6. Martynka była jako trzecia z rocznika 2012.

Gratulacje (Zapraszamy do galerii)

STYCZEŃ

 

Święta Babci i Dziadka

Misie i ich wspaniali goście: Babcie i Dziadkowie  (Zapraszamy do galerii)

"Biedronki" w ubiegłym tygodniu przygotowywały się do Święta Babci i Dziadka. Rysowały portrety rodziny w drzewie genealogicznym. Wykonały także ramki z portretami dziadków oraz laurki, które wręczyły w czasie uroczystości z udziałem zaproszonych gości. (Zapraszamy do galerii).

W dniu 23 stycznia Elfy miały wielką przyjemność gościć w przedszkolu wyjątkowe Osoby: Babcie, Dziadków oraz Rodziców. Świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Na tę okazję dzieci przygotowały specjalny występ-wiersze, piosenki, tańce oraz inscenizacje. Własnoręcznie przygotowały też upominki-kalendarze. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Uroczystości z okazji dnia Babci i Dziadka, kultywowanej w przedszkolu , zawsze towarzyszy atmosfera radości, wzruszenia i dumy z własnych wnuków, a dzieci odczuwają wiele radości i satysfakcji. Tak było i tym razem. Dziękujemy wszystkim Gościom i życzymy Im wiele, zdrowia i wszelkiej pomyślności

 

„Bal Przebierańców”

 

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. Ah cóż to był za bal !, każdy z naszych przedszkolaków zaprezentował się w przepięknym stroju. Na balu nie zabrakło więc: księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy . Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. W trakcje zabawy znaleźliśmy czas na indywidualne jak i wspólne pamiątkowe zdjęcie. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach. (Zapraszamy do galerii).

 

GRUDZIEŃ

 

Fundacja "Mam Marzenie".

 

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła wolontariuszka z fundacji "mam marzenie". Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję. Wszystkie zebrane zabawki zostaną przekazane chorym dzieciom z UDSK w Białymstoku. Dzięki niniejszej akcji charytatywnej Nasze Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest pomoc innym. (Zapraszamy do galerii).

 

 

III Międzynarodowym Konkurs Plastyczny

 

Hania Nikołajuk z gr Biedronki otrzymała wyróżnienie w III Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Las i jego mieszkańcy w oczach dziecka" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 83 przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Białymstoku. Gratulacje!!!!!!! (Zapraszamy na facebook)

 

 

Jasełka

 

Jak co roku tuż przed Bożym Narodzeniem, starszaki, w tym roku grupa "Biedronki" zaprezentowała przepiękną inscenizacje Jasełek.Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców, prezentowali się doskonale. Przedstawienie było wyjątkowe, obejrzeli je dzieci i cały personel przedszkola jak również rodzice. Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami, bardzo zaangażowały się w przygotowanie uroczystości, za co trzeba im wszystkim bardzo podziękować. (Zapraszamy do galerii).

 

 

Mikołajkowa Gala Przedszkolaków

 

14 XII 2016 trzy dziewczynki z naszego przedszkola uczestniczyły w Konkursie Piosenki Mikołajkowa Gala Przedszkolaków: Julia z gr Pszczółki oraz Ola i Leya z gr. Elfy. Julia i Ola zaśpiewały piosenki o Mikołaju, a Leya przy akompaniamencie taty zaśpiewała o trzech białych koniach- zimowych miesiącach. Dziewczynki pokonały tremę-spisały się świetnie. Otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne prezenty. Gratulujemy (Zapraszamy do galerii).

 

 

Wycieczka do Wioski Św. Mikołaja.

Wszystkie nasze przedszkolaki w zeszłym tygodniu miały wspaniałą wycieczkę do Wioski Św. Mikołaja. Dzieci zasmakowały w pysznych pierniczkach zrobionych przez Elfy, spotkały się z Mikołajem, zobaczyły jak mieszka oraz wysłały swoje listy, które wrzuciły do specjalnej Mikołajowej skrzyni. Zrobiły piękne obrazki i prace plastyczne przy których cały czas pomagały im wspaniałe Elfy (Zapraszamy do galerii).

Listy od Mikołaja

 

Dzieci z gr Elfy 6 XII poznały legendę " O Świętym Mikołaju Biskupie", uczestniczyły w zabawach dydaktycznych zainspirowanych treścią utworu, rysowały listy do Mikołaja i układały podpisy z rozsypanki literowej według wzoru. Niespodziewanym gościem był listonosz, który przyniósł wszystkim dzieciom listy od Mikołaja. Sprawiły one przedszkolakom dużo radości. Odwiedziła nas też Pani Dyrektor. Przyniosła drobne upominki od Mikołaja i z zainteresowaniem obejrzała listy wykonane przez dzieci. Emocji tego dnia starszakom nie brakowało. (Zapraszamy do galerii).

LISTOPAD

 

Święto Bajki

 

Ah cóż to był za dzień, gry zabawy oraz tańce. Tak nasze przedszkolaki świętowały Święto Bajki. (Zapraszamy do galerii)

 

 

PRAGNIEMY PAŃSTWA ZACHĘCIĆ DO WSPARCIA NASZEGO PRZEDSZKOLA W

 

„XII edycji EKOKONKURSU „Akcja zbiórki baterii”.

 

Bierzemy udział w dwóch kategoriach:

 

1. EKOPRZEDSZKOLE- zapewni sobie placówka oświatowa, która zbierze największą ilość baterii (w kg.) w przeliczeniu na jednego przedszkolaka.

 

2. EKOGRUPY- grupa przedszkolna, która zbierze najwięcej baterii (w szt.).

 

Ponieważ musimy liczyć ilość przyniesionych baterii, prosimy o przynoszenie ich w podpisanych woreczkach (imię, nazwisko, grupa)

DZIĘKUJEMY  (Więcej na facebook)

 

WSPIERAMY AKCJĘ "NAKRĘTKI DLA ZUZI" !

 

Każdy kto ma ochotę, może wrzucić nakrętki do specjalnego pudełka znajdującego się w naszym przedszkolu

 

ZACHĘCAMY WARTO POMAGAĆ.  (Więcej na facebook)

 

"Dzień ze sportowcem"

 

Miniony tydzień był bardzo aktywny dla "Biedronek" i "Pszczółek" :) W ramach akcji "Dzień ze sportowcem" zaprosiliśmy Pana trenera z "Socatots" Białystok" na zajęcia do naszego przedszkola. Podczas spotkania z Panem trenerem dzieci dowiedziały się o tym, jak ważne jest aktywne spędzanie czasu, przećwiczyły kilka sztuczek piłkarskich oraz poćwiczyły z kolorowym sprzętem. (Zapraszamy do galerii).

"Warsztaty twórczego recyklingu"

Dzisiaj w Biedronkach i Pszczółkach odbyły się bardzo fajne i kolorowe "Warsztaty twórczego recyklingu". Zajęcia miały na celu budowę świadomości o potrzebie ponownego wykorzystywania materiałów dzięki czemu ograniczamy ilość wytwarzanych odpadów. Warsztaty połączone były z krótką prelekcją na temat dbania o środowisko naturalne oraz segregowania odpadów. Dzieci zrobiły wspaniałe eko- torby jak również eko- biżuterię Bardzo Dziękujemy Paniom z firmy " PUHP Lech" w Białymstoku za mile spędzony poranek.(Zapraszamy do galerii).

PAŹDZIERNIK

"Dzień Edukacji Narodowej"

W Październiku obchodziliśmy Dzień Nauczyciela i z tej okazji wszystkie przedszkolaki przygotowały wspaniałe wystąpienia. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki a co więcej przygotowały pyszne słodkości dla wszystkich gości. Cały personel przedszkola bardzo bardzo Dziękuje !!! (Zapraszamy do galerii).

 

W Poniedziałek 10.10.2016r., odwiedziła nas długo wyczekiwana Pani Policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Pszczółki, Biedronki i Elfy pochwaliły się dużą wiedzą na temat pracy Policji, utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drogach a także zapoznały się z policyjnym mundurem. Było dużo emocji-wszyscy chcieli odpowiadać na pytania, wykazywać się zdobytą już wiedzą:)

 

W podziękowaniu Dzieci wręczyły kwiaty, laurki, prezenty. Otrzymaliśmy odblaski- tak bardzo potrzebne w taką deszczową pogodę, jaką mamy obecnie. Pani Policjant bardzo dziękujemy (Zapraszamy do galerii).

 

 

WRZESIEŃ

 

"W tajemniczej krainie Krasnali"

 

Dzieci "Krasnoludki" oraz " Misie" na przedstawieniu były i dobrze się bawiły. Autokarem zajechały, wielką frajdę z jazdy miały. Piosenki razem śpiewały i dużo kolorowych światełek widziały. Ze sceny Króliczki je zabawiały z krasnalem Hałabałą i Smerfami i od Gargamela uciekały. Na scenie w konkursie dzieci udział brały i nagrody dostały.(Zapraszamy do galerii).

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 

J. Korczak: „Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat” !!!

20.09.2016 odbyło się wyjątkowe święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Specjalnie na tę uroczystość przygotowano dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Krasnoludki, Misie, Pszczółki, Biedronki, Elfy wybrały się również na spacer w celu ogłoszenia wszystkim, że to właśnie jest ich święto. Podczas spaceru głośno i wesoło wszystkie dzieci śpiewały "Hymn Przedszkolaka". (Zapraszamy do galerii).

 

"Warsztaty twórczego recyklingu"

Dzisiaj w Biedronkach i Pszczółkach odbyły się bardzo fajne i kolorowe "Warsztaty twórczego recyklingu". Zajęcia miały na celu budowę świadomości o potrzebie ponownego wykorzystywania materiałów dzięki czemu ograniczamy ilość wytwarzanych odpadów. Warsztaty połączone były z krótką prelekcją na temat dbania o środowisko naturalne oraz segregowania odpadów. Dzieci zrobiły wspaniałe eko- torby jak również eko- biżuterię :) Bardzo Dziękujemy Paniom z firmy " PUHP Lech" w Białymstoku za mile spędzony poranek. (Zapraszamy do galerii).

„Bal Przebierańców”

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. Ah cóż to był za bal !, każdy z naszych przedszkolaków zaprezentował się w przepięknym stroju. Na balu nie zabrakło więc: księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy . Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. W trakcje zabawy znaleźliśmy czas na indywidualne jak i wspólne pamiątkowe zdjęcie. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach. (Zapraszamy do galerii).

Strona stworzona przez DUD-COM

Profesjonalna obsługa informatyczna szkół i firm. www.dud-com.pl